Akide Şekeri

Akide Şekeri

Akide Şekeri

Şekerin kullanımı, milattan önce üç bin yılında Hindistan’da şeker kamışından elde edilerek başlamıştır. Batıya ise yine milattan önce 235 yılında Hint kıyılarını keşif için gelenlerle aktarılmıştır. Hatta şeker o dönem şeker kamışından çıkan bal olarak adlandırıldı. Haçlı seferleri sonunda ise Avrupa şeker ile tanıştı. Önce İspanya’da sonra Güney Fransa’da şeker üretimi gerçekleşti. Buradaki kaynakların yetmediği durumlarda Suriye; Avrupa’nın şeker kaynağı oldu. Şeker tüketimi ise ancak 19.yy’da büyük boyutlara ulaştı. Türklerin ise ancak Anadolu’ya geldikten sonra şeker ile ilişkileri başladı.

Osmanlı döneminde şeker bambaşka bir formasyona girerek farklı adlandırılmaya başlandı. Şeker en güzel halini alarak “akide şekeri” olarak isimlendirildi.
Akide; sözlük anlamı olarak “bağlanma” anlamı taşır. Özel olarak üretilen akide şekeri askerlere ikram edilirdi. Yeniçeriler de kendilerinin yaptığı akide şekerini divana ikram ederdi. Bu tören askerlerin padişaha bağlılıklarını, memnuniyetlerini ve itaatlerini kanıtlıyordu. Böylelikle padişahlarına akitle bağlanmış oluyorlardı.

Kendi üretimimiz olan akide şekerlerinin satışını yapmaktayız. Her  tür akide şekeri siparişinizi firmamıza verebilirsiniz.

 

karışık akide şekeri fiyatı çeşitleri firmaları
limonlu akide şekeri fiyatları firmaları toptan sipariş

susamlı akide şekeri fiyatları firmaları istanbul

 

tarçinlı akide şekeri

findikli-akide-sekeri

 

akide şekeri fiyat eminönü

 

akide şekeri online satış

 

akide şekeri satın al

İstanbul toptan akide şekeri satan yerleri arıyorsanız lütfen bizi arayın, toptan ve perakende akide şekeri fiyatları bizde çok uygundur.

Bir cevap yazın